Oлмо го замолкна Штутгарт – Шпанија чекор поблиску до полуфинале на ЕП (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Шпанија доаѓа до водство на дуелот против Германија во четвртфиналето на Европското првенство на кое домаќин се токму „панцирите“.

Шпанија беше подобра екипа на стартот на вториот дел, а сето тоа го материјализираше со погодкот на Дани Олмо во 51. минута од натпреварот. Олмо го матираше Нојер по одличната асистенција на младиот Јамал.

Се вчитува...