Ова е лудиот танц на Игор Штимац, по кој го предизвика гневот на противникот (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Индија во третото коло на шампионатот во Јужна Азија беше подобра од Непал (1-0), а вистински хит на социјалните мрежи беше Игор Штимац, чиј потег ја одбележа вечерта.

Имено, откако Сунил Четри го постигна водечкиот гол, по што на крајот излезе дека е победник, Игор Штимац одлучи да го прослави голот со пред публиката.

Иако на некои им се допадна ова, Непалците го окарактеризираа неговиот потег како провокација на сметка на нивниот тренер Абдула Алмутаири, кој знаеше на сличен начин да ги прослави головите на својата репрезентација.

 

 

 

Се вчитува...