Пеколна битка и голема „нула“ на семафорот помеѓу Аргентина и Мексико

Аргентина и Мексико водат пеколна битка за бодови во првото полувреме од вториот натпревар од групната фаза на Светското првенство во Катар. Истата ја одбележаа 16 прекршоци и два жолти картони, по еден во двете репрезетнации, но по 45. минути игра на семафорот резултатот гласи 0-0.

Најдобрата шанса ја имаа мексичките фудбалери преку слободниот удар на Алексис Вега во 45. минута кога Емилијано Мартинез мораше да направи парада за да спречи негатива за својот тим.

Се вчитува...