Пелистер – една година подоцна…Насмевките се претворија во тага (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ист стадион, ист противник, ама сосема спротивно расположение за фудбалерите на Пелистер. Ако минатата година ја завршија со шампањско од пехарот во Купот на Македонија, за жал, оваа останаа и без куп-трофејот, но и без Прва лига. Битолчани од следната сезона ќе мораат да играат ранг подолу и да се борат за повторен влез во елитата.

Не беа такви надежите на фудбалерите, ниту очекувањата на спортската јавност во градот на конзулите. Но, реалноста е сурова…

 

Се вчитува...