„Пенал-фест“ во Будимпешта – Роналдо влезе во историјата (ВИДЕО)

Португалија стигнува до израмнување од 2-2 против Франција, откако Кристијано Роналдо и вторпат успешно реализираше пенал. Ова за Роналдо е 109 гол во дресот со националните бои со што се израмни со Иранецот Али Даеи на вечната листа на фудбалери со најмногу постигнати репрезентативни голови.

Со овој гол се се менува во групата Ф. Во моментов Германија е елиминирана бидејќи има негатива од Унгарија од 0-1.

Се вчитува...