Пикфорд брани и со глава (видео)

Џордан Пикфорд блесна на голот на Англија на самиот почеток од дуелот од Лигата на Нации во Севилја, со одбрана со глава спречувајќи водство на Шпанија во раната фаза од натпреварот.

По еден корнер Рамос ја префрли топката на вториот дирек, на неа налета Алонсо, но за несреќа на Шпанците тој го погоди во главата гостинскиот голман, кој претходно се испружи колку што е долг.

#ESPENG #PICKFORD SAVE pic.twitter.com/tnUXsle4PS

Се вчитува...