Пингпонгарите на Крива Паланка се нови шампиони на Македонија

Пингпонгарите на Крива Паланка се нови шампиони на Македонија за сезоната 2023/24.

Екипата на Крива Паланка го доби дуелот со ППК Младост 96 од Прилеп со резултат 4-2 и со тоа дојдоа до шампионската круна за изминатава сезона.

За ППК Крива Паланка настапија: Кристијан Станојковски, актуелниот шампион во поединечна категорија, Роберт Стаменковски и Србинот Ѓорѓе Петровиќ, додека за екипата на Младост 96 настапија: Петар Костовски, Антонио Стомнароски и Србинот Ѓорѓе Борчиќ.

Екипта на ППК Крива Паланка оваа сезона до шампионската титула дојде без ниту еден пораз.

Се вчитува...