По многу борба, „лавовите“ ја запреа победничката серија на Ренова (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По три едноподруго победи, Ренова запрена на прволигашката сцена. „Гипсарите“ по три едноподруго дуели не успеаја да дојдат до триумф, ремизирајќи (1-1) на гостувањето против Македонија ЃП.

А тимот на Ќатип Османи беше блиску до нов триумф, но Ермедин Адем од пенал во 87. минута го запре нивниот победнички од.

За Македонија ЃП, пак, ова е прв бод по претходни три едноподруго порази.

 

Се вчитува...