Почетни состави: Белгија со Де Брујн, но без Азар против Италија

Белгија ќе може да смета на услугите на Кевин Де Брујн во четвртфиналниот натпревар против Италија кој ќе биде одигран денеска со почеток од 21 часот, меѓутоа Белгијците нема да го имаат на располагање Еден Азар кој воопшто не е во тимот.

Добри се вестите и за Италија која на располагање од првата минута ќе го има искусниот Џорџо Кјелини, додека новитет во тимот ќе биде присуството на Киеза на местото на Берарди.

Се вчитува...