Почина еден од најпознатите фитнес тренери кој соработуваше со Роналдо, Надал, Рамос, Карлос…

Поранешниот фудбалер и познат фитнес тренер, Едуард Mена почина на 55 годишна возраст. Мена кој долги години соработуваше со Рафаел Надал, имал проблеми со срцевата аорта поради што во средата двапати бил опериран, но зафатите имале трагичен крај.

Се работи за поранешен фудбалер, кој по завршување на професионалната кариера се посвети на физичката подготвеност на спортистите. Тој покрај со Надал соработуваше и со голем број ѕвезди, меѓу кои и фудбалерите Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Роберто Карлос…

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eduardo Mena (@coacheduardomena)

Се вчитува...