Полувреме: Европско водство кое ги води Шпанија и Германија во осминафинале

Шпанија и Германија се на добар пат да се пласираат во осминафиналето од разигрувањето за титула на Светското првенство во Катар откако на полувреме од мечевите во групата „Е“ имаат предност од еден гол против Јапонија, односно Костарика.

Шпаниците до позитивен резултат ги предводеше Алваро Мората кој во 11. минута на асистенција на Азпиликуета ја затресе јапонската мрежа, додека Германците до предност ги водеше Гнабри со гол во 10. минута.

Се вчитува...