Помалото синче на Меси го украде шоуто на „Златна топка“ (ВИДЕО)

Лионел Меси го доби шестото признание Златна Топка, но во моментите на прогласување на лауреатот вниманието го одвлече реакцијата на неговиот помал син. Момчето не можеше да ја скрие огромната радост.

Меси традиционало на манифестацијата која ја организира Франс фудбол доаѓа со целото семејство.

 

 

Се вчитува...