Португалија кон осминафинале: Сигурно водство од 2-0 против Турција на полувремето (ВИДЕО)

Португалија чекори кон осминафиналето на ЕВРО 2024 откако по првото полувреме има предност од 2-0 против Турција во 2. коло на ЕВРО 2024.

За само седум минути, во 21. и во 28. минута Португалците дојдоа до два гола за „потоп“ на противникот.

Најпрво, во 21. минута по убавата акција од десната страна Бернардо Силва постигна гол за 1-0.

А, потоа траги-комичен автогол на Акајдин во 28. минута, кој го постигна можеби еден од најсмешните автоголови на шампионатите, со аматерски потег кој ретко се гледа на вака големи натпреварувања.

Се вчитува...