Посмешен голмански автогол долго време немаме видено

Голманот на Хаити, Хозуе Дувергер, се најде во центарот на вниманието на фудбалската јавност по катастрофалната грешка на квалификацискиот натпревар за СП 2022 против Канада.

Дувергер беше најдобар поединец во првото полувреме по три одбранети шутеви на најдобриот канадски напаѓач, но се посрамоти во 46. минута кога во два наврати не успеа да ја исконтролира топката која на крајот заврши во неговата мрежа.

Посмешен автогол од голманот немаме видено подолго време на фудбалските терени…

Се вчитува...