НАЈУБАВИОТ ГОЛ на првото коло: Турчинот Мулдур е победникот (ВИДЕО)

Неколку повеќе од атрактивни погодоци го одбележаа првиот круг на Европското првенство 2024 во Германија.

Но, по неколкудневниот избор на навивачите, на крај УЕФА го прогласи Турчинот Мерт Мулдур за победник во битката за најубав гол на колото.

Мулдур постигна вистински евро-гол во првата победа од 3-1 против Грузија на ЕВРО 2024.

Се вчитува...