Познати групите од Лигата на шампионите за жени: Будуќност против романска Валчеа во Групата Ц

Извлечени се групите од Лигата на шампионите за следната сезона. Интересно натпреварување ја очекува ракометна Европа следната сезона во најквалитетната женско клупска битка на Стариот континент.

Црногорскиот Будуќност ќе биде во групата Ц заедно со романска Валчеа, додека во Групата А ќе бидат француски Мец, па Кристијанштад, Подравка и унгарски ФТЦ.

ЛИГА ШАМПИОНИ – ЖЕНИ
ГРУПА А
Мец (Фра)
Кристијанштад (Шве)
Подравка (Хрв)
ФТЦ (унг)

ГРУПА Б
Ростов Дон (Рус)
Есбјерг (Дан)
Љублин (Пол)
ЧСМ Букурешт (Ром)

ГРУПА Ц
Вaлчеа (Ром)
Будуќност (Ц. Гора)
Битихајм (Гер)
Брест (Фра)

ГРУПА Д
Ѓер (Унг)
Крим (Сло)
Савехов (Шве)
Победник квалификации

Се вчитува...