ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ ЗА ПРВОТО ПОЛУФИНАЛЕ: Дешамп остави ѕвезда на клупата, Шпанија со проблеми по десната страна

Познати составите за првата полуфинална пресметка на Европското првенство во Германија.

Како и што беше најавено, селекторот на Французите, Дидие Дешамп се одлучи на клупата да го остави Антоин Гризман, а место него во првите 11 е Осман Дембеле.

 

Шпанија, пак ќе има проблеми по десната страна на одбраната поради суспендираните Дани Карвахал и Робин Ле Норманд. Нив ќе ги заменат искусните Хесус Навас и Начо. Дано Олмо, пак, херојот од четвртфиналето влета во првите 11 место повредениот Педри.

Се вчитува...