Правилата се еднакви за сите – Роналдо си доби „лекција“ (ВИДЕО)

Еден од најдобрите светски фудбалери, Кристијано Роналдо од трибините на стадионот „Драгао“ во Порто ја проследи синоќешната убедлива победа на Португалија од 4-1 против Хрватска во првото коло од Лигата на нации.

Роналдо поради убод од пчела мораше да биде на трибините, каде во еден момент заборави на правилата за здравствена безбедност, отстранувајќи ја заштитната маска од себе. Но, веднаш дојде опомена од службените лица. Португалецот прифаќајќи ја забелешката веднаш го исполни бараното…

 

Се вчитува...