ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Барса отвори со триумф над Гимнастик, ПСЖ со победа над Аугсбург

Барселона славеше со 4-0 против нисколигашот Гимнастик во првиот контролен натпревар пресрет новата сезона.

Најголемиот дел од првотимците на Каталонците не беа дел од овој меч. Реј Манаж постигна хет-трик, Коладо го постигна четвртиот гол.

Пари Сен Жермен славеше против Аугсбург со 2-0. Водство за „светците“ донесе Дрекслер во 62. минута. На 1-1 израмни Нидерлехер во 66, а ПСЖ победи со автоголот на Гувелеу во 91. минута.

 

 

Се вчитува...