Приспивно прво полувреме – Многу тактизарање и нула фудбал меѓу Франција и Португалија (ВИДЕО)

Очекувано Франција и Португалија играат без голови 0-0 на полувреме на вториот четвртфинален натпревар на Европското првенство кое што се игра во Германија.

Повеќе тактизирање и внимателна игра на двете страни, откако да се проба да се загрози противничкиот погодок, а единствена работа за одбележување од првите 45 минути беше циркузантскиот потег на Рафаел Леао во 12. минута.

Rafael Leão backheel nutmeg pass vs France 12′
byu/50lipa insoccer

Интересно беше и во финишот на вториот дел кога неочекувано на целиот фудбалски свет, па дури и на самиот Роналдо, Бруно Фернандеш му го зема слободниот удар на капитенот на Португалија.

Се вчитува...