Проблеми за Аргентина: Се повреди Ди Марија

Лоши вести за Аргентина, која по победата против Полска се пласираше во осминафиналето на Светското првенство во Катар 2022. Крилото на Јувентус, Анхел Ди Марија, се пожали на повреда на  мускулот.

Тестовите на кои денеска беше извршена потврдија повреда на квадрицепсниот мускул на левата нога што не го става во ризик за продолжението на Мундијалот, но сигурно ризикува да го оддалечи осминафиналето против  Австралија.

Аргентина својот осминафинален натпревар против Австралија ќе го одигра во сабота со почеток во 20 часот.

Се вчитува...