Продолжува очајот на Јуве – Ребиќ не дозволи триумф на „Старата дама“ (ВИДЕО)

Јувентус не може да дојде до триумф во новата сезона од Серија А. Во 4. коло од италијанскиот шампионат „Старата дама“ ремизираше во дербито со Милан и покрај тоа што имаше водство уште од 4. минута од средбата.

Мората во 4. минута донесе водство за Јувентус.

 

Кога се чинеше дека тимот од Торино ќе го приведе натпреварот кон победа, во 76. минута Ребиќ израмни за конечни 1-1.

По четири кола Јувентус е со два бода на дното од табелата, а Милан со 10 бода се израмни со Интер на врвот.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...