Промашување на векот: Двапати не погоди – празен гол (ВИДЕО)

Можно ли е да се промаши голот двапати, и тоа од ваква позиција? Во вториот обид, напаѓачот на Лесото, Тумело Кутланг, успеа да ја промаши и целата топка. Натпреварот Лесото – Танзанија од квалификациите за Африканскиот куп на нации, го носи можеби и промашувањето на векот…

Се вчитува...