Италија води со Турција: Првиот погодок на ЕП 2020 е во сопствената мрежа (ВИДЕО)

Првиот гол на Европското првенство 2020 година е автогол во кој како трагичар заврши турскиот репрезентативец Мерих Демирал кој по центар шут ја смести топката во својата мрежа.

Италија продолжува со нападите и во второто полувреме од првиот натпревар на ЕП и сосема заслужено води со 1-0 против Турција.

Автоголот на Демирал можете да го видите тука.

Се вчитува...