Ракометов бил…убав спорт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прекрасен старт имаше ракометната репрезентација на Македонија на Европското првенство во Хрватска. Кире Лазаров и другарите ја ’треснаа’ Словенија, бронзената селекција од мундијалот, и најавија дека Македонија ќе има убаво првенство.

А, во Загреб се е убаво…Ракометот навистина е уште поубав спорт, кога ќе ги видите и прекрасните чиерлидерки како дефилираат во паузите на натпреварите…

Фото: www.vecernji.hr

Се вчитува...