Рамос, Ибрахимовиќ, Наинголан….. фудбалските ѕвезди со најспектакуларни тетоважи (ВИДЕО)

Една од карактеристиките на славните фудбалски имиња во светот дефинитивно се тетоважите. Кристијано Роналдо е еден од ретките кои избраа да немаат белези по телото. Причината е дарувањето крв.

Сите останати ѕвезди имаат тетоважи. Некои од нив решиле да го прекријат речиси и целото тело како на пример, Серхио Рамос, Златан Ибрахимовиќ, Раџа Наинголан, Мауро Икарди, Артуро Видал, Нејмар, Дејвид Бекам, Марек Хамшик.

Во продолжение погледнете го изборот на десетте големи фудбалски ѕвезди кои имаат највпечатливи тетоважи. ЛИНК

 

Се вчитува...