Реал со соминтелен гол до водство против Вилјареал (ВИДЕО)

Реал Мадрид со голот на Маријано Дијаз дојде до водство против Вилјареал од 0-1. Но, голот повторно беше дискутабилен, а фудбалерите на домашниот тим веднаш упатија жалба до судијата. Имено, помошникот на главниот судија прво го крена знаменцето сигнализирајќи офсајд, но во истата секунда се предомисли.

По гледањето на ВАР се виде дека ситуацијата е блиска, но сепак главниот судија на мечот се одлучи да го признае голот.

 

Се вчитува...