Реина немаше шанси – прекрасен гол на Бароу против Лацио (ВИДЕО)

Болоња на Синиша Михајловиќ е на добар пат да ја прекине лошата низа од три натпревари без победа во италијанското првенство откако по само 17. минути игра има предност од 2-0 против фаворизираниот Лацио.

Натпреварот го отвори Бароу во 14. минута со прекрасен удар и гол од надвор од шестнаесетникот за кој Пепе Реина немаше одбрана, а три минути подоцна Теате ја зголеми предноста на домаќините.

 

Се вчитува...