Реми на Интер Мајами без Меси, Алба и Бускетс

Интер Мајами настапи без големото трио кое го засили тимот ова лето и ремизираше против Орландо со 1-1.

Меси и Алба го пропуштија натпреварот поради повреда, а Бускетс доби поштеда пред натпреварот во УС Опен купот кој ќе биде одигран во среда против Хјустон Динамо па прва ѕвезда на тимот беше Давид Руиз кој ја затресе мрежата во 52. минута.

Сепак водството на Интер Мајами траеше само до 66. минута кога Мекгваер изедначи за гостите, а овој резултат остана на семафорот до крајот на натпреварот.

Се вчитува...