Реми на Кожуф и Победа во пријателска средба

Второлигашите Кожуф и Победа ремизираа без голови во пријателскиот натпревар во пресрет на вториот дел од сезоната.

Како потсетување, по првиот дел прилепскиот тим е на делба на врвот на табелата во групата „Исток“ со 32 освоени бода, додека Кожуф го завзема петото место со 20 осовени бода.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...