Ретко виден ефектен автогол во Конкакаф-лигата на шампиони (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од осминафиналето во Конкакаф Лигата на шампионите, мексиканскиот Леон и канадски Торонто одиграа без победник, 1-1.

Мечот го одбележа фудбалерот на Леон, Андрес Москера.

Спомнатиот фудбалер во 50. минута со лизгачки старт се обиде да исфрли една топка по акција на Торонто, но успеа само ефектно да го лобува својот голман.

Ефектниот автогол може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Се вчитува...