Рома и Мурињо се вратија на победите во Серија А (ВИДЕО)

Рома повторно се врати на победите во Серија А, триумфирајќи со 1-0 против Удинезе во 5. коло од италијанскиот шампионат.

По поразот во претходното коло од Верона, избраниците на Жозе Мурињо сега славеа на „Олимпико“ благодарение на погодокот на Абрахам во 36. минута од средбата…

 

По овие три бода, „волчицата“ со 12 бода се проби на четвртата позиција на табелата, три помалку од водечкиот Наполи кој е со максимален ефект.

Се вчитува...