Романо: Локатели е нов играч на Јувентус (ФОТО)

Сагата е завршена, Мануел Локатели е нов играч на Јувентус, пренесува добро упатениот Фабрицио Романо. Италијанскиот репрезентативец во редовите на „старата дама“ пристигнува од Сасуоло, трансфер вреден 35 милиони евра плус бонуси.

Локатели кој блесна во текот на претходната сезона, а добрата форма ја пренесе и на Европското првенство на кое „аѕурите“ го кренаа шампионскиот пехар во торинскиот клуб ќе биде најмалку до 2026 година и се очекува да биде огормно засилување за Јувентус кој е веќе во период на смена на генерации.

Се вчитува...