Романците се претплатија на ЕВРОГОЛОВИ: Марин со „сто на час“ носи водство од 2-0 (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Романија е на добар пат да ја забележи првата победа на Европското првенство во Германија откако по 53. минути игра има водство од 2-0 против Украина.

По евроголот на Станчу во првото полувреме, нов еврогол постигна Марин кој упати обид измерен со сто километри на час, обид кој Лунин немаше шанси да го одбрани.

 

Се вчитува...