Роналдињо се врати од пензија и повторно воодушевува со својата магија… (ВИДЕО)

По повлекувањето од фудбалот во 2015 година, по кратката епизода во дресот на бразилски Флуминенсе, Роналдињо сега се одлучи да се врати од пензија за меч во Колумбија.

Роналдињо играше во дресот на колумбискиот Санта Фе на пријателски натпревар против Атлетико Национал. Поранешниот фудбалер на Барселона покажа дека и натаму има магија во себе, и со 39 години. Сите ги воодушеви за водечкиот гол на домашниот демонстрирајќи нескриени фудбалски квалитети повторно со неверојатна асистенција. Ја протна топката покрај шест противнички фудбалери фантастично асистирајќи за погодок…

 

Се вчитува...