Роналдо го обнови теренот каде започна со фудбал (ФОТО+ВИДЕО)

Кристијано Роналдо покрај тоа што е активен на терените, активен е и надвор од нив. Имено, португалскиот ас во соработка со Најк успеа да го обнови теренот каде ги направи своите први фудбалски чекори.

Игралиштето се наоѓа во неговата роден крај, Фунчалу, а Роналдо на објавата на својот Инстаграм профил напиша дека со ова го враќа долгот на заедницата кој во младоста многу му помогнала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Се вчитува...