Роналдо никако да погоди, Португалците напаѓаат – Словенците умешно парираат (ВИДЕО)

Португалија доминира во осминафиналната пресметка против Словенија на ЕВРО 2024, но сето тоа без ефект со први 45 минути без голови во Франкфурт.

Кристијано Роналдо е во фокусот на вниманието низ првото полувреме, имаше неколку убави можности за гол, но не знаеше да се снајде најдобро во противничкиот шеснаесетник.

Имаше Роналдо одличен обид директно од слободен удар од 18 метри, но само сантиметри го делеа од погодок.

Палиња во последната секунда од првиот дел имаше обид за 1-0, но лошо шутираше од работ на шеснаесетникот.

Се вчитува...