Роналдо се изнаплака како мало дете по промашениот пенал (ВИДЕО)

Вистинска драма во Франкфурт во првите 15 минути од продолженијата на осминафиналната пресметка меѓу Португалија и Словенија на ЕВРО 2024.

Во 103. минута крајно сомнителен пенал досуден за Португалците. Диого Жота се чини сам се втурна во дефанзивецот на Словенците, главниот судија досуди удар од белата точка, ВАР воопшто не реагираше.

Но, се чини правдата на крај победи. Кристијано Роналдо не успеа да го реализира пеналот, а Облак извонредно одбрани…

Веднаш потоа следеше паузата меѓу двете продолженија низ која Кристијано Роналдо не можеше да ги скроти солзите по промашениот пенач. Се расплака како мало дете, оставајќи соиграчите да го тешат пред стартот на вторите 15 минути продолжение.

Се вчитува...