Роналдо се посрамоти, Португалија победи во последната контрола пред ЕВРО

Актуелниот европски шампион Португалија славеше со 4-0 над Израел во последниот контролен меч пред стартот на континенталниот шампионат.

Водство за Португалците донесе Бруно Фернандеш во 42. минута, а само две минути подоцна Роналдо зголеми на 2-0. На 3-0 зголеми Жоао Кансело во 86. минута, додека конечните 4-0 ги постави Бруно Фернандеш во 92.

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата покрај голот на овој меч успеа и да се посрамоти откако го изведе најлошиот слободен удар во неговата кариера.

 

 

Се вчитува...