Роналдо со голот против Франција испиша уште еден рекорд (ФОТО)

Португалија и Франција на полувреме се 1-1. Голот за водство од  1-0 за Португалија го донесе Кристијано Роналдо од пенал со кој урна уште еден рекорд на големите натпреварувања. За него ова беше 20 гол на големите натпреварувања Европски и Светски првенства со што остана осамен на вечната листа пред легендата на Германија, Мирослав Клосе кој има 19 гола.

 

 

Се вчитува...