„Сакам жени, но имам спиено и со мажи“

Поранешниот бразилски репрезентативец Ришарлисон (39) за време на гостувањето во подкаст отворено проговори за својата сексуалност.

Ришарлисон рече дека е бисексуалец, а се со цел да стави крај на хомофобијата во неговата земја со ова признание.

„Цел живот ме прашуваат дали сум геј. Бев во врска со маж и, исто така, бев во врска со жена. Јас сум бисексуалец. – Јас сум нормален човек, имам желби и потреби. Јас излегував со маж, излегував со жена, сега што?“, изјави Ришарлисон. 

Се вчитува...