Саудиjците по победата над Аргентина го бараа Меси во џебот на новинар (ВИДЕО)

Саудиска Арабија приреди вистинска сензација на Свестското првенство во Катар совладувајќи ја фаворизираната Аргентина со 2-1. Саудиjците имаа негатива во првото полувреме која во вторите 45. минути успеаја да ја претворат во предност со два одлични гола.

Репрезентативците на Саудиска Арабија беа хит на третиот ден од Мундијалот, а нивните навивачи се уште се хит на социјалните мрежи барајќи го Меси во џебот на новинар кој дава извештај по завршување на мечот.

Се вчитува...