Саутгејт е „мачка со девет животи“, Сака брзо израмнува (ВИДЕО)

Англија веднаш врати на водството на Швајцарија, и се врати во натпреварот. Откако Брел Емболо донесе предност во 75. минута од средбата, Англија во 80. минута успеа да се врати.

Овој пат индивидуалниот потег на Сака и прецизниот удар му донесе израмнување на „Гордиот Албион“ и се врати во овој натпревар, спасувајќи се од нова елиминација.

За потсетување дека Англија минатиот меч со Словачка се спаси во 93. минута.

Се вчитува...