Се огласи и Кристијано Роналдо после елиминацијата од Португалија, еве што порача

Португалија синоќа беше елиминирана од ЕВРО 2024 година, откако загуби од Франција по изведување на пенали. Овој пат голманот Кошта не успеа да одбрани ниту еден удар од белата точка, откако на претходниот меч со Словенија скроти дури три.

Кристијано Роналдо, капитенот на Португалија кому ова му беше последно Европско првенство, се огласи на социјалните мрежи после елиминацијата на неговата селекција.

Сакавме повеќе. Заслуживме повеќе. За нас. За секој од вас. За Португалија. Благодарни сме за се што ни дадовте и за се што постигнавме досега. Во и надвор од теренот, сигурен сум дека оваа селекција ќе се почитува и ќе продолжи да се гради. Заедно“, стои во објавата на Роналдо. 

Се вчитува...