Се откажа од ракомет, стана фудбалерка и веднаш постигна хет-трик

Шесткратната француска шампионка со екипата на Мец Али Лусиано одлучи да се прости од ракометот на крајот на сезоната 2019/2020. Сепак, поранешната репрезентативка на Холандија одлучи да ја промени професијата и да влезе во фудбалските води. Таа потпиша договор со Монтињи Мец клуб кој се натпреварува во четвртата по ранг француска лига.

Таа во првиот меч за новиот клуб веднаш постигна хет-трик.

 

 

Се вчитува...