Секогаш скромниот Мбапе: Го сретна Тоти во Монако, и побара да се фотографира… (ФОТО)

Легендата на италијанскиот фудбал, Франческо Тоти веќе неколку денови се наоѓа со семејството во Монако. Откако се смири ситуацијата со пандемијата со семејството одлучи да замине на одмор од поодамна испланиран.

Поранешниот капитен на Рона синоќа вечераше во ресторан во Монако и налета на добро познато. Во ресторанот и Килијан Мбапе кој, секогаш онака скромен, кога го здогледал Италијанецот му пришол да се поздрави и потоа да се фотографира.

А, приказната на својот Инстаграм профил ја сподели Франческо Тоти кој го потенцираше задоволството да има средба со една од најголемите фудбалски ѕвезди на денешницата…

 

View this post on Instagram

 

Piacevoli incontri…??

A post shared by Francesco Totti (@francescototti) on

Се вчитува...