Шампион на годината – Фудбалер на Андора доби црвен картон во 21 секунда (ВИДЕО)

Дефинитивно можеме да го прогласиме шампионот на 2021 година. Се работи за репрезентативецот на Андора, Рикард Фернандез кој на квалификацискиот меч против Полска успеа да добие директен црвен картон по само 21 секунда игра.

Полска веќе има позитива од 0-2, искористувајќи го на најдобар начин тоа што буквално уште од самиот старт на натпреварот има играч повеќе.

 

 

Се вчитува...