Шкотска со „три-парчиња“ за Украина на „Хемпден парк“ (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Шкотска славеше на домашен терен со 3-0 над Украина во заостанатиот натпревар од Б лигата во новото издание на најмладото репрезентативно фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации.

Домаќините поведоа со 1-0 во 71. минута со голот на МекГин, додека головите за 2-0 и 3-0 беа дело на Дајкс. Со оваа победа Шкотите избија на првото место во групата 1 со девет бода, односно два повеќе од денешниот противник.

 

Scotland [1] – 0 Ukraine – John McGinn 71’ from soccer

 

 

 

 

Се вчитува...