Шок во Гелзенкирхен: Словачка доминацијата ја потврди со гол на Шранц (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Словачка стигнува до шокатно водство против Англија од 1-0 во осминафиналето на Европското првенство во Германија. Словаците беа и тоа како подобар противник во воведните 25 минути.

Одличната игра и доминацијата беше потврдена со погодокот на Шранц во 25. минута за 1-0 на асистенција на Стрелец.

Се вчитува...