Шоу на Ибрахимовиќ: Му падна копачката, си поигруваше со судијата, го утна невозможното, па донесе победа… (ВИДЕО)

ЛА Галакси синоќа во МЛС лигата играше против Чикаго, во меч кој секако го одбележа неповторливиот Златан Ибрахимовиќ.

Чикаго поведе на отворањето на вториот дел, за 20 минути потоа следеше израмнување а потоа вистинско шоу на Златан… На Ибрахимовиќ во еден момент му падна копачката, а ги насмеа сите кога ногата ја стави на судијата додека се подготвуваше да си ја облече копачката.

Потоа промаши од чиста ситуација, за да подоцна се извади за таа утка за голема победа на својот тим…

Се вчитува...